Yangın Kapısı

Yangın kapısının standartları var. Yasal prosedürleri var. Yangın kapısı merdiven altı firmaların yapacağı iş değil. Ucuz olsun, üç kuruş aşağı olsun denecek bir ürün, malzeme değil. Uygun olmayan, standarttı olmayan, kalitesiz olan bir yangın kapısının yol açacağı acı sonuç kestirilemezdir.
Yangın da önce yangın kapısı yangından etkilendi. Yangın kapısı çalışmadı. İşlevini görmedi. Ne olur? Düşünebiliyor musunuz ne olacağı?
Aklı, vicdanı olan insan, firma veya kurumsa, tüzel kimlik yangın kapısında ucuza kaçmaz. Sertifikası, garantisi, onayı olmayan ürünü alamaz. İnsanları, canlıları yangın anında, yangının ortasında bırakacak riski göze alamaz. Buna olasılık dahi vermez.
Bu denli önemli iken internette sanal ve reel hayatta olmayan onlarca firma var. Yangın kapısı kelimesi yazıp arama motorlarına aratma yaptırdığınızda karşınıza çıkan siteler de firmalar gerçekten var mı bundan emin olmalısınız? Araştırıp teyit etmelisiniz. Olmayan bu firmaların sattığı yangın kapısı elbette daha ucuz olmaktadır. Bu sahte firmalar merdiven altı, standart dışı, ucuz yangın kapısı satmaktadırlar. Belgeleri, garantileri yoktur. Bu firmalara pirim vererek sahibi olduğunuz ev ve iş yerinde veya bu kapıyı kullandığınız her nere ise orada insanların sadece insanların da değil o kapı arakasındaki tüm canlıların hayatını riske atıyorsunuz demektir. Bu bilinci taşıyor olmalısınız. Bu vicdani sorumluluğu nasıl kaldırabileceğinizi de bileniz gerekir.
Yangın kapısı firmalarının hangisinin korsan, hangisinin sahte, hangisinin gerçek olduğunu bilmek o kadar zor değildir. Hatta çok çok kolaydır. Yasal olarak bir firmanın sahip olması gereken belgelere sahip olması, bu belgeleri görünür kılması ya da size göstermesi gerekir. Örneğin vergi levhasını görünür bir yer de tutmak ile mükelleftir firma. Vergi levhasını görmek, en başta yasal olduğuna işarettir. Görememek, isteyince dahi görememek o firma için korsan, sahte, dolandırıcı ya da merdiven altı olma ihtimalini çok çok güçlendirmiş demektir.
Yangın kapısı sektörü kafa yormaya değen bir sektördür.
Yangın kapısı firması, merdiven altı değil, fiyatları uygun, ürünleri sertifikalı, elemanları sigortalı ve profesyonel, günü birlikçi değil, yaptığı işin garantisini veriyor, iş yaptığında güven oluşturuyor. Bünyesinde mimar dahil gayet işin de uzman ekip bulunduruyor.