Sitem Üst Sıralarda Nasıl Çıkar

Sitenin ust sırada çıkabilmesi için yapılması gereken çalışmalar uzerine belki binlerce insan kafa yoruyor.
Sitem Üst Sıralarda Nasıl Çıkar Öncelikle arama motorları muhendisleri ve çalışanları hakeden sitenin ust sırada çıkabilmesi için onlarca algoritma oluşturuyor.

Sitesinin ust sırada çıkmasını isteyen binlerce site sahibi olunca bu iş daha da karmaşıklaşıyor.

Kim sitesinin ust sırada çıkmasını istemez ki ?

Hatta arama motorlarında ilk sayfalarda yer almayan sitenin pek ticari getirisi de olmayacaktır.Ölü bir yatırım gibidir.İzbe bir kçşeey dükkan açmak da denebilir.

Genelde insanlar arama motoları hangi kriterlere göre siteleri sıralıyor diye düşündüğünden işin kolayına kaçarak, arama motorlarına gore veya arama motorlarını yönlendirecek hileler içeren yöntemler kulanıyorlar.

Site arama motorlarına gore sadece tasarım ve yazılım standartlarına uymak esasında yapılabilir.

Ama içerik olarak site ziyaretçisini hedeflerse; ve ziyaretçisini sunduğu içerik ile mennun ederse; o site arama motorlarınıda mennun edecektir.Ust sıralarla mükafatını görecektir.

Basit ama kolay bir izah olabilir.Ziyaretçiyi menun etmek arama motorlarını da menun etmekdir.Zira arama motorları siteleri sıralarken tasarım yazılım kriterlerinin uygunluğu hatta ondan bile daha çok;içerikde ki özgünlüğü,yaratıcılığı ve yogunluğu dikkate almakdadır.

Arama motorları neden var?İnternette aradığını bulan insanı en hızlı yöntemle aradığına ulaştırmak için var.Bunu başaran arama motorları kazanıyor.Google basit bir örnek.Arama motoru bir ziyaretçiyi siteye aradığını bulması için yönlendirir.Site gelen ziyaretçiye istediğini sunuyorsa istenilen soncu hem arama motoru almış hem ziyaretçi almış hemde site sahibi almış demektir.
Bunun karşılığı ise:Aynı konuda ki yeni aramalarda, arama motoru yine aynı siteye yonlendirecektir.Sitenin üst sıralarda çıkma trendi de başlamış olacaktır.

Tabiki bu iş domain almadan başlar;tasarım ve doğru yazılım ile gelişir sureklilik kazandıkçada herkes kazanmaya başlar üst sıra olayı bir nevi kazandırdıkca kazanma olayıdır.

Üst sırada çıkılmak istenen konuda oluşturlan sitenin adı ne olacak;nasıl tasarım kulanılacak; nasıl bir yazılım yapılacak gibi bir çok teknik sorunun cevabıda web tasarım ve yazılımcıların ilgi ve uğraş alanıdır.