Otomatik Kapı

Mağaradan günümüze değin insanın macerası tekniği geliştirme ve hayatını kolaylaştırma çabasından ibarettir. Otomatik kapının tarihsel oluşumuna göz attığımızda insanın mağaradan yerleşik hayata, ev kültürüne kapalı mekana ve kapı oluşumunun evrimine bakarız.
Kapı, güvenliktir bir yandan, bir yandan mahremdir, bir yandan, korunmadır, bir yandan, özelini ayırma tekniğidir. Teknik insanın insanlaşma ve toplumsallaşmasında başat etkenlerdendir.
Şimdiler de bu daha belirgin görülür durumdadır. Otomatik kapı hayatın pratikleşmesidir. Kapının otomatikleşmesi ve işlevselliğinin hızlanmasıdır. Kapı açmak için enerji harcanmıyor otomatik kapıda. Kapıyı kapatmak için de enerji harcanmıyor. Otomatik kapının yalıtımı daha güçlü oluyor. İç mekanı dışarının soğuğundan sıcağından, tozundan dumanından, ses kirliliğinden, hırsızından, yağmacısından, zorbasından, kardan, kıştan, yağmurdan koruyor. Otomatik kapı bu nedenle daha çok tercih ediliyor.
Otomatik kapı hızlı ve işlevsel olduğu için de özellikle insanların toplu olarak var olduğu ya da toplu olarak yaşamak zorunda kaldığı yerler de öncelikli tercih oluyor.
Hastanelerde öncelikli tercihtir otomatik kapı. Hapishaneler de de kullanımına artık öncelik verilir. Otellerde de en fazla en sık ve yoğun olarak kullanılan kapı çeşidi otomatik kapıdır. Toplu ortamlar için, dakikada onlarca insanın girip çıktığı mekanlar için, kapının kendi kendine yani otomatik olarak açılıp kapanması elbette tercih konusudur. Elbette muazzam bir enerji tasarrufudur, emek tasarrufudur.
Otomatik kapı firmaları için de kalite elbette önemlidir ve önceliklidir. Herhangi bir firma ile yapılan kalitesiz otomatik kapı zaman kaybıdır, enerji kaybıdır, emek kaybıdır, ekonomik kayıptır. Firmanın yasal olması yetmez bu iş için tecrübesi ve ekip gücü önemlidir. Kullandığı teknik ve malzeme kalitesi de göz ardı edilmemelidir.

Nerede ise çeyrek asırlık mesleki deneyime sahip olan, on binlere varan referansa sahip, profesyonel kadro ile çalışan otomatik kapı firması olan jokerdoor yakından incelediğimiz önerdiğimiz bir firmadır.
Otomatik kapı fiyatı 100 TL, 200 TL, 300 TL ucuz olsun diye, malzemeden, işçilikten, teknikten çalan firmalar bu kez ikinci tadilat için daha büyük ücret kaybına neden oluyorlar. Otomatik kapı fiyatı kalitesi ile orantılıdır.