İzmir Ev Taşı Sitesi

Bir web sitesi için yapılabilecek öncelikli çalışmalardan birsi doğru domaini almış olmaktır. Bu açıdan İzmir evden eve nakliyat siteye baktığımızda seçimin isabetli olduğunu görebiliriz. Bu ve diğer siteler için domain her şey demek değildir. İyi seçim yapmış olmaları da kendileri için hayli faydalı bir durum olacağa benzer. İyi domain alıp sonradan bu iyi domaini çöp eden yüzlerce hatta binlerce firma vardır. İyi domain seçimi sadece başlangıçtır.

Bu iyi başlangıcı iyi devam ettirebilmek elbette iyi çalışmalar yapmak ile mümkün olabilir. İyi çalışmalar yapılmadığında İzmir nakliyat için iyi sonuçlar elde etmek pek mümkün de değildir. Bu artık her kes için oluşmuş bir kanı olabilir.

Nakliyat İçin İyi Bir Web sitesi Nasıl Olmalıdır?

Tasarımda estetiğin ve güzelliğin kimse için sınırı yoktur. Fakat ortalama insan görsel güzelliğin iyi ve fark edilebilir olduğuna rahatlıkla karar verebilir. Tasarımın iyi olması hem görsel olarak hem de kullanılabilirlik olarak değerlendirilmelidir. İyi bir nakliyat web sitesi göze hitap ettiği kadar kullanım kolaylığına da hitap etmesi gerekir.

İzmir ev taşı sitesine bu açıdan sizde bakabilirsiniz. Linkleri burada. Örneğin, İzmir nakliyat fiyatı sayfası oldukça uyarıcı, dikkat çekici ve dolu bir metin olmuş.

Görsel güzelliğin göze hitap eden kısmına yorum yapmayalım. Bu görelidir. Fakat tasarımın kullanılabilir olup olmadığına yorum yapabiliriz.

Nakliyat Sitelerinde Rahat Kullanım Nasıl Olur?

Menünün olduğu yer tabi ki belirleyicidir. Bu yüzden menü navigasyon olarak tanımlanır. Bir site de bize yol gösterecek pusula o sitenin menüsüdür. Üst menü konumlandırması sağ menü konumlandırması ve hemen hemen tüm sayfalarını ana sayfa menü de gösteriyor olması kullanım kolaylığı açısından oldukça verimli sayılabilir. Bu verime menü isimlendirmesi de eşlik ediyor. Hani hangi menü içinde ne var başlığından anlayabiliyoruz. Nakliyat sitelerinin rahat kullanımı menünün doğru konumlandırılması ve doğru isimlendirilmesi ile nitelikli hale gelebilir.

Nakliyat Sitelerinin Mobil Desteği

Tüm siteler için artık Google başta olmak üzere tüm arama motorları responsive özelliğini yani ekran duyarlı olmasını vazgeçilmez görmektedir. Mobil kullanımın vardığı düzey ve tekniğin kendini aşarak yaygınlaşması bunda belirleyicidir. Nakliyat sitesi mobil cep telefonunda kolay ve hızlı açılmalı, kolay ve hızlı gezilebilir olmalıdır. Aksi sitenin dezavantajıdır. Sıra kaybetmesine neden olur. Ziyaretçi kaybeder. Bunun firma için anlamı sitesinde müşteri kaybetmesi demektir. Bu yüzden mobil desteği hem nakliyat firmasına ekonomik kazanç sağlar hem de sitesinin arama motorlarında değer kazanmasına olanak sağlar.

Yukarda linklerini paylaştığımız sitenin menü yapısı sağlam, mobil desteği mevcut ve yüklenme hızı oldukça yüksektir.