Google Üst Sıra ve Css

Google üst sıra ve css için yazılacak temel bilgilere dair düşüncemiz yettiğince paylaşımda bulunmaya çalışacağız. Önceden html yapısı tablo sistemine dayanırdı. Sayfa tablolar ile planlanırdı. Banner, menü, başlıklar, içerikler tablo içerisine yerleştirilirdi. Css kendini geliştirdiğinden ve başarısını kanıtladığından beri arama motorları özellikle d Google tabloya artık “istenmeyen çocuk” muamelesi yapıyor. Hala sayfalarınızı tablolar ile yapabilirsiniz. Bunda bir engel yok. Fakat tablolar ile yapılan sitenin sıralaması konusunda sıkıntı olur mu?

Google üst sıra ve css ilişkisinde özellik ile html 5 den sonra yeni bir dönem başladı gibi. Html 5 ile sitenin hızı, kullanıcı odaklı olması esası üzerine şekillendi. Css kendi cephesinde hız ve kullanıcı odaklı olması esasına sağlam cevap verdi. Html 5 ile sağlam ve iyi senkronize oldu. Header, nav, section, article, footer gibi css işaretlemeleri ile birlikte, aram motorlarında sayfanın hangi kısmının ne amaçla kullanılacağını gösterebiliyoruz. Sayfanın başlığının, konusunun, içeriğinin ne olduğunu da işaretleyici tagler ile arama motorlarına iletebiliyoruz. Hatta hangi başlığı ve hangi içeriği önemsediğimizi ve arama motorunun da önemsemesini istediğimizde css tagleri ile işaretleyebiliyor, gösterebiliyoruz. Bunlar çok temel birkaç husustur. Sayfada, css tagleri, arama motorlarının bir tür pusulası gibi çalışır. Bu onalr için inanılmaz rahatlatıcıdır. Elbette arama motorları css ile yapılanı tablo ile yapılana tercih eder.

Google üst sıra ve css ilişiğinde foto, video ve benzeri görsellerin yüklenmesi ve açılması olayında mucize bir optimizasyon ve hız sağladığı da ortadadır. Html 5 video olayında nerede ise devrim yapmış durumdadır. Doğru css kodlaması yardımı ile resim sayfada gösterildiğinde resmin açılış hızı ve ziyaretçinin rahat incelemesi oldukça verimlidir. Ziyaretçi de, arama motorları da elbette bunun farkındadır.

Google üst sıra ve css özetin özeti şudur ki, en azından şu ana kadar doğru css yazılımı, arama motorlarının işini kolaylaştırıp sayfayı hızlandırdığından, ziyaretçinin hızlı ve verimli sonuç alamsına zemin sunduğundan oldukça başarılıdır. Arama motorları tercihini css den yana yapmaktadır. Güncel gelişmeler ile güncellenerek çalışan yazılım ve seo çalışanları da css sin bu başarısnı paylaşmak isterler.