Google Üst Sıra Orijinal Metin

Google üst sıra orijinal metin denince akla gelebilecek ilk şey eşsiz metin yazısı olmasıdır. Fikri, üretimi, yazısı size ait olan ve sizden başka kimsenin kullanmayacağı metine orijinal metin diyebiliriz. Sizden kasıt sitenizdir. Sitenizde yayınladığınız metinlerdir. Kimileri var başka sitelerden metin alıp, kavramların yerini değiştiriyor. Orijinal metin oluşturduğunu sanıyor. Hatta bunu yapan programlar kullanıyor. Örneğin başka sitedeki metinde hırsız kavramı kullanılıyorsa, bu kişi veya programlar hırsız yerine çalma kavramını kullandıklarında orijinal metin ürettiklerini düşünüyorlar. Böyle olabilir mi? Google bunu yer mi, yutar mı? Diğer arama motorları bunu yutar mı?

Google üst sıra orijinal metin ikinci temel özelliği, anlattığı şeyi arama motorlarına değil doğrudan kullanıcıya anlatmasıdır. Ne demektir bu? Seo işi ile uğraşanlar zaman ile arama motorlarının ne tür metin aradığı konusunda bilgi sahibi olduklarından, arama motorlarının istediğini varsaydıkları metin üretmektedirler. Oysa arama motorları bu durumda ziyaretçi davranışını esas alarak kontrol algoritmasını işlemektedirler. Arama motorları için dört dörtlük seo metin oluşturdunuz ama ziyaretçi metine bakmıyor, okumuyor veya ilk paragrafta sayfanızı terk ediyorsa, bu metin size yarardan çok zarar getirebilir. Arama motorlarını yanıltmak için üretilmiş metin muamelesi görebilir. Bu ne demektir. Spam sayfa cezasına uğrama riski demektir. Spam cezasının ne olduğunu da sanırız bilmeyen yoktur.

Google üst sıra orijinal metin üçüncü özelliği zaman ile yenilenmesidir. Ziyaretçilerin istekleri doğrultusunda, ihtiyaçlarını göz önüne alarak metini güncellemek size daima artı değer kazandıracaktır. Zaten doğru metin doğru yöntemler ile güncellediğinde, ziyaretçi buna ilgi gösterdiğinde arama motorları bu metin değerini sandığınızdan daha yüksek bir yere koyacaktır. Arama motorları için en önemli değer bilgidir ve en iyi bilgiyi veren en değerlidir en üst sırada, en önde görülmelidir.