Google Üst Sıra Orijinal Foto

Google üst sıra orijinal foto ilişkisi artık yeni bir durum olarak oldukça nitelik kazandı ve doğrusal bir ilişkiye dönüştü. Önceden foto boyutlarına dikkat etmek, fotonun mutlaka en boy ölçüsünü vermek ve alt etiketini eklemek yeterli gibi gelebiliyordu. Böylesi özellikler css ile yapıldığında zaten oldukça olumlu sonuç almaya yetiyordu. Bunların önemi siteye yansıyordu. Sitenin sıralamasını etkileyebiliyordu.

Google üst sıra orijinal foto olgusunda yeni durum olarak gelişen, Google ve diğer arama motorlarının bazılarının artık foto tanıyıcı yazılım ve algoritma geliştirmeleridir. Başka sitelerden indirip kendi sitenize olduğu gibi yüklediğiniz resimler kopya muamelesi görebilmektedir. Kopya cezası zaten bellidir. Bu durumda ne yapmalıdır?

Google üst sıra orijinal foto üretmek için, size ait olan bir resim kullanmaktır. Google nin ilk sizin sitenizde göreceği, okuyacağı, arşivleyeceği foto oluşturmaktır. Bu çok zor bir değildir. Biraz emek gerektiren çalışmadır. Fotoğrafı oluşturmak, webe uygun hale getirmek hatta varsa logo veya benzeri bir ikon koymak ve siteye yüklenebilir hale getirmek gerekmektedir. Siteye yüklenir iken yine css tekniğini kullanmak Google için vaz geçilmez önemdedir. Yine foto için alt etiketini kullanmak çok önemlidir ve mutlaka kullanılmalıdır. Yine fotonun ebatlarını yazmak veya oluşturmak önemlidir çünkü fotonun yüklenme süresini de etkiler bu durum. Ebatları yazılmadığında tarayıcı tam ekran açmaya çalışır. Kocaman resim muamelesi yapar ve bu fotonun yüklenmesini geciktirir. Mobil ekranı da göz önüne alınarak hazırlanan ve bu ebatlar ona göre oluşturulan orijinal foto arama motorlarında size olumlu sonuçlar ile dönecektir.

Google üst sıra orijinal foto önemi git gide artan bir değere sahiptir. Görsellik içinde ifadeyi ve bilgiyi barındırdığından yine etkileyici ve dikkat çekici olduğundan, ziyaretçilerinizin sitenize kalma ve sitenize daha çok zaman geçirmesini de sağlayacaktır. Sadece arama motorları için orijinal foto değil ziyaretçileri de öncelikle düşünerek orijinal foto sandığınızdan daha güçlü ve olumlu yönde sıralamanızı etkileyebilir.